דירות למכירה יד 2 – איך לקבל עליהן את מלוא התמורה?

house-for-sale-second-hand

הרבה פעמים בחיי היומיום אנחנו נדרשים לבצע משימות שאינן מהנות או פשוטות – ביניהן מכירה של דירה. החוויה כולה, החל מהרגע שבו דירה למכירה עולה לאוויר ועד שהיא נקנית רשמית, יכולה להיות מייגעת ופחות נעימה. במהלך התקופה מוכר הדירה נדרש להכיל הערות של מבקרים שונים שבאים להתרשם מהדירה, להשיב על כל השאלות שלהם וגם להתמודד עם חוסר הוודאות שקיימת סביב מי יהיו הקונים, המועד בו יצליחו למכור את הדירה ובראש כל זה – מה יהיה המחיר הסופי.

מוכרים רבים מעדיפים להתעסק בעצמם בדירות למכירה יד 2 שנמצאות בבעלותם. בחלק גדול מהמקרים, הסיבה לכך היא שהם רוצים לקבוע בעצמם את המחיר, כך שיענה על הציפייה שלהם ויאפשר להם לערוך פעולות ולקבל בקלות החלטות מהותיות שמצריכות סכומים גבוהים של כסף. ניהול עצמאי של תהליך המכירה מאפשר להם להשיג שליטה על התוצאה, וכך לקבל בסופו של דבר את המחיר אליו שואפים. יחד עם זאת, כאשר בוחרים לעשות זאת עצמאית ולא על ידי מתווך, חשוב לזכור שזה מצריך יותר קשב, פניות ומעורבות. החלטתם שאתם הולכים על זה? כך תקבלו את מלוא התמורה על דירות למכירה יד 2!

דירות למכירה יד 2 – קודם כל להבין מה ישפיע על הצלחת המכירה

כאשר מעמידים למכירה דירה באופן עצמאי, חשוב לקחת בחשבון את הגורמים המהותיים שעשויים לשפיע על תוצאות המכירה, כאשר הקריטי מביניהן הוא המחיר. בתוך זה, יש לבחון ממה צריך להימנע בדרך, שכן השאיפה היא למכור את הדירה בזמן הקצר ביותר ובמחיר הגבוה ביותר.

מוכרים רבים מגיעים לשלב של מכירת הבית מבלי שהשקיעו מחשבה יתרה או תכננו כיצד הם הולכים לנהל את התהליך, וזה מוקד להתמהמהות ומריחת זמן ומשאבים. כדי לעשות את זה נכון, צריך להבין קודם כל שפרסום בלוח דירות למכירה והמחיר הנקבע הם רק חלק מהתהליך הכולל ולפני שנקבעים הקריטריונים הללו, יש לבצע כמה פעולות מקדימות.

מה לעשות טרם המכירה?

לפני שמפרסמים דירות למכירה יד 2, יש כמה שיקולים שצריך לקחת בחשבון כדי להעלות סיכויי ההצלחה של המכירה:

  1. שיקול אישי – לתזמן את המכירה נכון בהתאם לתכנון מועד המעבר שלכם ואירועים אישיים שעתידים להתרחש בפרק הזמן הזה.
  2. שיקול כלכלי – להבין האם ישנן התחייבויות או תכנונים כלכליים שעשויים להשפיע, כגון משכנתא, תשלומים שוטפים, תשלומי מס וכו’.
  3. שיקול נדל”ני – לברר אודות מצב השוק הנוכחי על ידי סקר שוק ואיסוף נתונים, מצב המחירים באזור ברוח התקופה וכו’.
  4. שיקול שיווקי – לבחון מהם ערוצי המדיה הרלוונטיים והמתאימים ביותר לפרסום, האם יש לערוך שינוי תדמיתי בבית כדי למשוך יותר מתעניינים וכו’.

אם אתם חושבים שאין לכם את הפניות, הזמן או הרצון להתעסק בכל זה לעומק, או בהמשך לנהל את המכירה באופן עצמאי, מוטב להיעזר בשירותי תיווך. זה יקל משמעותית על הפעולות ויחסוך מכם מאמץ רב.

בסיום המכירה – איך להתנהל מול הקונים?

התופעה הרווחת היא להעביר את העסקה לידיו של עורך דין במעמד עריכת החוזה, אולם בפועל זה לא הדבר הנכון ביותר לעשות. עורך הדין יעסוק בהיבט הפורמלי של המכירה, אולם לא ייתן את הדעת על הצלחתה או על טיב הקשר עם הקונים. על כן, עליכם להיות מעורבים גם בשלב סיום המכירה, וזאת על ידי ניהול משא ומתן עם הקונים, סיכום של פרטי המכירה מול הקונים, ווידוא הון עצמי, אישורי הלוואה של הקונים ושיח שוטף מולם עד הכניסה. כך תהיה לכם גם מידת השפעה על הצלחת העסקה, ובתוך זה גם על התמורה הסופית שתקבלו.

שלח לחבר

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים בטופס ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

דילוג לתוכן